MÜÜGITINGIMUSED

Veebipoe www.metsakaupmees.ee (edaspidi Veebipood) omanik on osaühing Metsakaupmees (edaspidi Müüja).

Metsakaupmees OÜ (reg. nr: 10513835) esindus asub aadressil Võru 94, Tartu, 50111

Käesolevad Veebipoe müügitingimused (edaspidi nimetatud tingimused) kehtivad kõikide isikute suhtes (edaspidi Ostja), kes kasutavad www.metsakaupmees.ee veebipoodi, tellivad  veebipoest kaupu ja teenuseid (edaspidi kaup või toode), sealhulgas sõlmides e-poest kauba ostmiseks ostu- müügilepingu (edaspidi müügileping). Tingimuste aktsepteerimisega kinnitab ostja, et ta on müügilepingu tingimustega tutvunud, nendega nõus ja täidab neid.

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub vajadusel tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub konkreetsest tootest ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures. Veebipoes olevate toodete pildid on illustratiivse tähendusega ja võivad erineda tegelikest toodetest.

KAUBA- JA HINNAINFO

Kaupade hinnad ning saadavus võivad muutuda ette teatamata. Antud juhul jätab Müüja endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole nii kiiresti kui võimalik, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul. Müüja jätab endale õiguse loobuda müügist, kui kaubaga on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest:

 • kaup on laost otsa saanud või ei ole võimalik tarnida mõistliku aja jooksul
 • kauba hinda või omadusi on veebipoes kuvatud süsteemivea tõttu valesti (nt. 500€ maksev kaup on müügis 50€-ga)

Kui Müüjal ei ole võimalik tellimust täitsa, siis võtab Müüja ostjaga ühendust ja teavitab ostjat tekkinud olukorrast.

Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Teie viimast külastust uuenenud. Seoses tootjate andmekaartide puudulikkusega, võib veebipoes toote infos esineda ebatäpsuseid või tahtmatuid vigu. Antud juhul Müüja ei võta vastutust toote andmete õigsuses. Kauba andmed ja teave on esitatud veebipoes vahetult kauba juures.

Veebipoes olevate toodete pildid on illustratiivse tähendusega ja võivad erineda tegelikest toodetest.

Kõik veebipoes olevad hinnad on märgitud müüdavate toodete juurde, hinnad on eurodes (€) ja sisaldavad käibemaksu 22%. Veebipoe ja füüsilise esinduse hinnad võivad erineda.

Hinnale lisandub vajadusel tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub konkreetsest tootest ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

TELLIMUSE VORMISTAMINE JA TASUMINE

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud toode ostukorvi ja suunduda “Maksma”.

Tellimuse vormistamiseks palume täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv transpordi lahendus. Seejärel kuvatakse ekraanile summa, mille eest saab tasuda järgmistel viisidel:

 • Pangalingi abil – vali sobiv pank ja esita tellimus.
 • Kaardimakse – maksa krediit- või deebetkaardiga Montonio vahendusel.
 • Kui sobiv pangalink puudub, siis saab tellimuse eest tasuda valides makseviisiks “Arvega tasumine”.
 • Järelmaksuga – vali endale sobiv lahendus: Võrdle järelmaksu pakkumisi, ESTO järelmaks, LHV järelmaks või InBank järelmaks ja järgi edasisi juhtnööre.
 • ESTO3 makseviis – võimaldab tasuda kolme kuu jooksul kolme võrdse maksena. Igakuine kuumakse kujuneb ostukorvi maksumuse jagamisel kolmeks võrdseks osaks. Puudub intress. Alati on võimalus tasuda ka ennetähtaegselt. Makseviisi pakub ja haldab ESTO AS.
 • ESTO maksa hiljem – kinnita tellimus kohe ja ESTO annab sulle 30 päeva lisaaega maksmiseks. Omanda kaup või teenus koheselt ning maksa vastavalt enda soovile järgneva 30 päeva jooksul ilma ühegi lisanduva kuluta! Puudub intress. Puuduvad lisakulud.
 • Tasumine kaardiga kauba kohale toimetamisel – saad võimaluse kauba eest tasuda maksekaardiga kohale toimetamise hetkel. Selle makseviisi teenustasu on 10€. See makseviis ei ole saadaval kogu tootevalikul vaid valitud toodetel.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest veebipoe arvelduskontole.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning leitakse sobiv kompromiss või tagastatakse tasutud summa (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

 
 

TRANSPORT

Tellimusi saadetakse järgmistesse riikidesse: EESTI

Kauba saatmiskulud kannab vajadusel ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud ostukorvis.

Kauba saab kätte:

 • Kullerfirma vahendusel
 • Smartposti pakiautomaadist
 • Omniva pakiautomaadist
 • DPD pakiautomaadist
 • Metsakaupmees esindusest (kui valisite selle tarneviisi, siis anname Teile eelnevalt telefoni või kirja teel teada, kui kaup on komplekteeritud ja valmis väljastamiseks)

Toote komplekteerimine ja väljasaatmine toimub 7 – 14 tööpäeva jooksul. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada seadusest tulenevalt kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Juhul, kui tarneaeg on pikem või ostja tellimust ei ole võimalik täita, siis võtame ostjaga ühendust ja pakume alternatiivseid võimalusi või tagastame ostusumma.

Et vältida puuduste esinemist, siis vajadusel kontrollitakse pakendi sisu enne toote teele saatmist. Vajadusel tehakse ka toote esmakäivitus, et veenduda toote korrektses töötamises. Toode pannakse enne saatmist kokku nii palju, kui tarneviis seda võimaldab. Ülejäänud komplekteerimine jääb ostja teha vastavalt kasutusjuhendile.

Kasutusjuhend on lisatud toote pakendisse. Kasutusjuhendi puudumisel palume koheselt ühendust võtta meie klienditoega ning edastame kasutusjuhendi digitaalsel kujul.


TASUTA TRANSPORT

Veebipoes kehtib tasuta transport tellimustele alates 100€.

Tasuta transpordiga toimetatakse tellimus kohale kullerfirma või pakiautomaadi vahendusel (olenevalt pakendi suurusest). Pakiautomaadi variandi puhul kooskõlastatakse kliendiga sobiv pakiautomaadi asukoht pärast tellimuse esitamist.

NB! Osade toodete suuruste ja muude omaduste tõttu ei ole tasuta transport võimalik. Nendele toodetele kehtib “Kassas” tarneviis “Tulen ise järgi” ja selle toote saab kätte meie Tartu esinduspoest.


Juhul, kui summa on alla 100€, siis kehtib järgnev hinnakiri:

 • Pakiautomaadi (Omniva ja DPD) tarneviisi puhul lisandub saatmiskulu 4.99€ 
 • Pakiautomaadi (Smartpost Itella) tarneviisi puhul lisandub saatmiskulu 5.10€
 • Pakiautomaati mittemahtuv kaup tarnitakse kullerfirma vahendusel soovitud aadressile (suured tooted 40€ ja keskmised tooted 15€).

VÄÄRAMATU JÕUD

Müüja ei vastuta ostjale tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida müüja ei saanud mõjutada või ette näha.

TAGANEMISÕIGUS

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Kauba tagastamisel peavad kaup ja pakend olema kasutamata ning komplektsed ja terved. Taganemise korral kuuluvad tagastamisele kõik müügilepingust tulenevad kingitused ning teised lisaväärtused.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks:

 1. Tuleb esitada vabas vormis kauba ostust taganemise avaldus
 2. Avaldus tuleb saata e-posti aadressile info@metsakaupmees.ee

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

PRETENSIOONI ESITAMISE ÕIGUS

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest:

 • Esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on veebipoe kohustus.
 • Pärast kuue kuu möödumist kauba üleandmise hetkest lasub kauba kvaliteedile mittevastavuse tõendamiskohustus ostjal.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Veebipood ei vastuta ostja süül kaubal tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase hoiustamise või kasutamise tulemusena.

Kauba puudumise ilmnemisel palume lõpetada koheselt kauba kasutamine.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, siis palume edastada vastava sisulise kirja e-mailile: info@metsakaupmees.ee

Kirjas tuleb ära märkida tellimuse esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja kauba tingimustele mittevastavuse või puuduse täpne kirjeldus.

Kõik kirjad vaadatakse läbi ja ostjale vastatakse esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates kirja kättesaamisest.

Puudusega kauba parandamise või asendamise lepivad METSAKAUPMEES OÜ ja ostja omavahel kokku.

 


OTSETURUSTUS JA ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE

 

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.


VAIDLUSTE LAHENDAMINE

 

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@metsakaupmees.ee

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole