• Veebipoe Metsakaupmees.ee (edaspidi Veebipood) omanik on osaühing Metsakaupmees (registrikood 10513835 ), asukohaga Võru 94, Tartu, 50111.

Käesolevad Veebipoe üld- ja tellimistingimused (edaspidi nimetatud tingimused) kehtivad kõikide isikute suhtes (edaspidi Ostja), kes kasutavad www.metsakaupmees.ee veebipoodi, tellivad  veebipoest kaupu ja teenuseid (edaspidi kaup või toode), sealhulgas sõlmides e-poest kauba ostmiseks ostu- müügilepingu (edaspidi müügileping). Tingimuste aktsepteerimisega kinnitab ostja, et ta on müügilepingu tingimustega tutvunud, nendega nõus ja täidab neid.

Müügi lepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub konkreetsest tootest ja kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel. Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Kaupade hinnad ning saadavus võivad muutuda ette teatamata. Antud juhul jätab Müüja endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole 14 päeva jooksul. Müüja jätab endale õiguse loobuda müügist, kui kaubaga on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui 500 € maksev Kaup on müügis 50 €-ga).

Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Teie viimast külastust uuenenud. Seoses tootjate andmekaartide puudulikkusega, võib e-poe toote infos esineda ebatäpsuseid. Antud juhul Müüja ei võta vastutust toote andmete õigsuses.

Tellimuse vormistamine ja tasumine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud toode ostukorvi ja suunduda “Maksma”. Tellimuse vormistamiseks palume täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile summa, mille saab tasuda arve alusel või pangalingi abil. Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Võimalik on tasuda ka järelmaksuga. Lisainfo järelmaksude kohta: metsakaupmees.ee/jarelmaks/

  • Arvega tasumine – pärast tellimuse esitamist saadame Sulle koheselt mailile ülekandearve. Tee ülekanne meie pangakontole ja palun kasuta selgituses tellimuse numbrit. Sinu tellimust ei lähetata enne, kui raha on jõudnud meie kontole.
  • Pangalingiga tasumine – vali sobiv pank ja esita tellimus.
  • Järelmaksuga tasumine – vali sobiv teenusepakkuja ning järgi edasisi juhtnööre.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning leitakse sobiv kompromiss või tagastatakse tasutud summa (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohale toimetamine

Kaupu saadetakse järgmistesse riikidesse: Eesti.
Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud ostukorvis. Toote komplekteerimine ja väljasaatmine toimub 1-5 tööpäeva jooksul. Juhul, kui tarneaeg on pikem või Teie tellimust ei ole võimalik täita, siis võtame Teiega ühendust ja pakume alternatiivseid võimalusi või tagastame ostusumma. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Kauba saab kätte:

  • Kullerfirma vahendusel
  • Smartposti pakiautomaadist
  • Omniva pakiautomaadist
  • DPD pakiautomaadist
  • Metsakaupmees esindusest aadressil Võru 94, Tartu, 50111

Tasuta transport kehtib tellimustele alates 100€. Tasuta transpordiga toimetatakse tellimus kohale kullerfirma või pakiautomaadi vahendusel (olenevalt pakendi suurusest). Pakiautomaadi variandi puhul kooskõlastatakse kliendiga sobiv pakiautomaadi asukoht. Juhul, kui summa on alla 100€, siis kehtib järgnev hinnakiri:

  • Pakiautomaadi tarneviisi puhul lisandub saatmiskulu 4.99€.
  • Pakiautomaati mittemahtuv kaup tarnitakse kullerfirma vahendusel soovitud aadressile – suurematele toodetele (nt. murutraktorid jms) lisandub saatmiskulu 40€ ja keskmistele toodetele (mootorsaed, muruniidukid jms) 15€.

Kauplusesse kaubale järgi tulemine on tasuta. Kui valisite selle tarneviisi, siis anname Teile eelnevalt telefoni või kirja teel teada, kui kaup on komplekteeritud.

Et vältida puuduste esinemist, siis kontrollitakse pakendi sisu enne toote teele saatmist. Vajadusel tehakse ka toote esmakäivitus, et veenduda toote korrektses töötamises. Toode pannakse enne saatmist kokku nii palju, kui tarneviis seda võimaldab. Ülejäänud komplekteerimine jääb Ostja teha vastavalt kasutusjuhendile. Kasutusjuhend on lisatud toote pakendisse. Kasutusjuhendi puudumisel palume koheselt ühendust võtta meie klienditoega ning edastame kasutusjuhendi digitaalsel kujul.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik. Kauba tagastamisel peavad kaup ja pakend olema kasutamata ning komplektsed ja terved. Taganemise korral kuuluvad tagastamisele kõik müügilepingust tulenevad kingitused ning teised lisaväärtused.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus, mille vormi leiab siit: taganemisavaldus ning saata see e-posti aadressile info@metsakaupmees.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@metsakaupmees.ee või helistada telefonil: 7 343 861. Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks. Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@metsakaupmees.ee
Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole