You are currently viewing Biolisandiga kütus ja väikemootorid

Biolisandiga kütus ja väikemootorid

Tanklates müüdaval biolisandiga kütuse kasutamisel tuleb arvesse võtta, et etanooli tõttu võib masina kütusesüsteemi sattuda vett, sest etanool  seob endaga õhus olevat niiskust. Lisaks on oht, et etanool lahustab kummidetaile, ka karburaatori membraane, kütusevoolikuid jms, mis lõpuks kaotavad oma elastsuse või pragunevad. Mitteelastne kütuse või mõõtemembraan karburaatoris põhjustab „vaeset“ kütusesegu – mis omakorda võib põhjustada ülepöördeid ja mootori kokkujooksu. 2-taktilistes mootoritest võib etanooli-vee segu maha pesta õlikihi mootori ja silindri sisepindadel, mille lõpptulemuseks võib olla kokkujooks. Ehe näide karburaatorist, kus oli kasutusel biolisandiga kütus:

Et oma tehnikat hoida, tuleks tutvuda vastava toote kasutusjuhendiga, kus enamasti on kirjas, millise madalaima oktaanarvuga bensiini on seadmes lubatud kasutada. Kui see võimalus puudub, siis on kindlasti abiks aiatehnikaga tegelev ettevõte. Kasuks tuleb ka teadmine, et biokütus säilib maksimaalselt 2-4 nädalat ehk tuleb kütust valmis teha piisavas koguses. Kui toode pikemaks ajaks seisma jääb (nt talvine periood), siis tuleb kindlasti lasta masinal kütusest tühjaks töötada. Soovitatav on kasutada 98 kütust, sest praegu on see tankladest müüdavatest kütustest „puhtaim“. Variant on ka kasutusele võtta kütuselisand, mis ei lase kütusel nii kiiresti rikneda. Meie tootevalikust on saadaval näiteks StarTron kütuselisand, mis parandab ja ennetab etanooli sisaldavast bensiinist tulenevaid probleeme! Vaata täpsemalt SIIT

 

Alternatiiv tanklakütusele on Aspen alküülbensiin. Antud toode hoiab mootori puhtamana ning parandab mootori jõudlust, mis tagab masina pikema tööea. Aspen garanteerib toote kvaliteedi säilimise 3-5 aastat, ei sisalda peaaegu üldse kahjulikke aineid nagu benseen, aromaatsed- ja polüaromaatsed süsivesinikud ning olefiinid. Tavaline tanklabensiin sisaldab ligikaudu 100 erinevat keemilist ainet, sealhulgas eelnimetatud kahjulikke aineid, samas kui Aspen alkülaatbensiinis on kahjulikke aineid vaid umbes 10. See tähendab, et bensiini aurudest ja heitgaasidest tulenevad terviseriskid on Aspen toodete puhul viidud miinimumini.

Ehk siis, kes soovib täielikult „etanoolivaba“ kütust, saab kasutada Aspen  kütust: